Przypinki i magnesy reklamowe

Przypinki reklamowe to mała, choć znacząca forma reklamy. Przypinki do doskonały sposób na pokazanie kto jest twoim ulubionym bohaterem jakiegoś komiksu, zaprezentować swoje poglądy i przekonania. Jeszcze innym rodzajem są przypinki reklamowe bez dwóch zdań stanowiące znakomity rodzaj promocji. Konsultant z wpiętą przypinką z logiem firmy może równie dobrze reprezentować przedsiębiorstwo co baner czy ulotka wręczona przechodniowi.

przypinki

Najlepsze przypinki reklamowe to takie, w których folia nie zniekształca wzoru, ani loga znajdujących się na badziku. Dobre zabezpieczenie plakietki reklamowej jest o tyle istotne, że to właśnie ono chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i znacznie przedłuża żywotność danej przypinki.

Mówiąc o przypinkach reklamowych należy zwrócić uwagę na nadruk-powinien być wysokiej jakości, by z plakietki dało się „odczytać”, co i przez kogo jest reklamowane. Rozmazany albo niedbale wykonany nadruk sprawi, że nikt nie potraktuje poważnie nieestetycznie wykonanego gadżetu reklamowego.

Ostatnia kwestia to ogólne spojrzenie na przypinkę, a więc to czy została estetycznie i starannie wykonana, czy będzie dobrze się nosić, etc. Dobry gadżet reklamowy to gwarancja marketingowego sukcesu i sposób na zaciekawienie potencjalnego klienta.

Przypinki z łatwością przykuwają oko swym minimalizmem i wyrazistym symbolem. Dodatkową zachętą i reklamą dla potencjalnego klienta może być podarowanie mu jednej z przypinek i w ten sposób dalsze promowanie swej marki. Czyli użycie przypinki jako gadżetu reklamowego.

Kiepskie przypinki reklamowe źle świadczą o firmie, która takimi gadżetami się reklamuje. Pamiętajmy, że nikt nie potraktuje poważnie firmy, która nie potrafi się zareklamować. Tylko najlepsze przypinki reklamowe spełnią swoje zadanie, tj. delikatnie, wręcz niezauważalnie, ale skutecznie oswoją klienta z reklamowanym produktem. Takie „dyskretne znaki” sprawdzają się o wiele lepiej, niż bardziej inwazyjne formy reklamy.

Producent przypinek umożliwia dowolny wybór symboli i obrazów, które mogłyby ci się spodobać, bądź odpowiadałyby najbardziej twoim gustom. Możesz również stworzyć grafikę na przypinkę w postaci swojego loga, tekstu reklamowego czy zdjęcia oferowanego produktu. Świadcząc usługę przypinki na zamówienie daje nam możliwość wydrukowania dowolnego nadruku na przypinkach, wybrania ich wielkości, kształtu oraz wskazania dokładnej potrzebnej ilości przypinek.

Reasumując, by posiadać własne przypinki reklamowe wystarczy przesłać właściwą grafikę, podać szczegóły zamówienia, a dostarczony produkt z powodzeniem będzie można wykorzystać jako gadżet reklamowy i dodatkową formę promocji własnej firmy. Przypinki reklamowe wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie zamówisz bezpośrednio u producenta przypinek na stronie https://pinkiprzypinki.pl/ . W ofercie oprócz przypinek (http://pinkiprzypinki.pl/6-przypinki) znajdują się również magnesy na lodówkę (http://pinkiprzypinki.pl/7-magnesy-na-lodowke), magnesy pamiątkowe (https://pinkiprzypinki.pl/47-magnesy-pamiatkowe) i wiele innych podobnych gadżetów reklamowych, jak np. magnesy ślubne (https://pinkiprzypinki.pl/46-magnesy-slubne) czy przypinki na studniówkę (https://pinkiprzypinki.pl/42-przypinki-na-studniowke).

Warto wiedzieć

Obecny rozwój technologii pozwala na naprawdę wiele. Przykładem są wszelkie techniki nanoszenia druku. Mało kto wie, że druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych metod druku. Dlaczego? Bo dzięki niej można sobie pozwolić na druk małoformatowy, często używany w np. produkcji materiałów typowo reklamowych. Można zaliczyć do nich wizytówki, ulotki, etykiety, broszury, katalogi, nadruki.

Współczesne maszyny w druku cyfrowego pracują zgodnie z technologią elektrofotograficzną (inaczej laserową). Oznacza to, że zamiast typowej matrycy tego rodzaju sprzęt wykorzystuje specjalistyczny cylinder, znany w węższych kręgach jako fotoreceptor. Maszyna pokryta jest odpowiednią warstwą światłoczułą, która dzięki wiązce laserowej tworzy jeszcze nie wywołany obraz. Dopiero za pomocą tonera maszyna nanosi obraz na specjalnie przygotowany nośnik, taki jak folię lub papier, a następnie zespala go termicznie.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Można wykorzystać druk cyfrowy do przeróżnych projektów o różnych gramaturach. W dodatku technologia druku cyfrowego pozwala na wykorzystanie personalizacji - czyli na druk kolorowy lub na umieszczanie na wydrukach konkretnych danych. Jakość i szybkość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza, na miarę druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa to ta prostsza technika druku. Trzeba powiedzieć, że drukowanie w technologii offsetowej jest o wiele bardziej skomplikowane. Projekt graficzny musi być wcześniej naświetlony najczęściej na fotonaświetlarce i na blachach drukarskich. Każda blacha to odpowiednio jeden z kolorów CMYK. Następnie blachy umieszcza się w maszynie i odpowiednio pozycjonuje. Specjalista nakłada farbę drukarską i dopiero wtedy może zacząć drukować pierwszą kopię projektu, jednak najczęściej po skończonej pracy wyrzuca je do śmieci, bo ciężko o idealny wydruk za pierwszym razem.

To właśnie dlatego drukarz najpierw ogląda pierwsze kopie i wprowadza poprawki, czyli korektę kolorów (jeśli klient chce druk kolorowy), pasowania i reszty ustawień. Całościowy proces jest dość czasochłonny, choć z drugiej strony wszystko zależy od sprzętu. Nowoczesne maszyny offsetowe automatyzują wszystkie te kroki, jednak w nieco starszych modelach wszystko od początku do końca trzeba wykonywać ręcznie.

Warto dodać, że zanim maszyna zacznie dobrze drukować, to drukarnia offsetowa musi często wydrukować nawet kilkadziesiąt kopii jednego materiału. Przekładając to na koszta uruchomienie procesu druku offsetowego to dość spory wydatek.

Jeżeli na co dzień drukujemy bardzo dużo i tym samym potrzebne nam są wysokiej jakości wydruki, nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup swojego własnego urządzenia, nie będzie to dla nas zbyt opłacalne. Warto więc w tym przypadku wybrać renomowaną drukarnię cyfrową, gdzie tak naprawdę bardzo szybko będziemy mogli zrealizować wszystkie niezbędne projekty.

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrana przez nas firma posiadała bardzo duże doświadczenie na rynku. Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że pracownicy będą mogli nam pomóc wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w wielu przypadkach może okazać się, że drukarnie cyfrowe nie podejmą się takiego rozwiązania. O czym jeszcze w tym przypadku pamiętać?

Oczywiście tutaj liczy się także wysoka jakość wydruku. W szczególności jeżeli nasze zlecenie dotyczy między innymi wizytówek lub też folderów reklamowych, które będą również kolejno przekazywane do naszych klientów, nie możemy oszczędzać właśnie na takich parametrach. To w dużej mierze wpływa na renomę naszej firmy, dlatego drukarnia cyfrowa, która będzie w stanie wydrukować nam wysokiej jakości projekty jest naprawdę potrzebna.

Warto pamiętać, że bardzo dużym błędem jest kierowanie się ceną podczas wyboru drukarni. Oczywiście jeżeli zależy nam na wspomnianej wcześniej jakości, nie zapłacimy za taką usługę mało. Coraz więcej osób wycofuje się z naprawdę pięknie wykonanych projektów na rzecz tańszych drukarni. Jeżeli ma to być nasza reklama, nie powinniśmy wybierać taniej firmy.

Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.

W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.

Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.

Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.

Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.

 Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *